Czytelnia
 Planując zakup mieszkania możemy skorzystać z oferty deweloperów lub wybierać lokal z rynku wtórnego. Niestety wybór ograniczają ceny nieruchomości. Pomimo spadku, ceny wciąż przekraczają możliwości finansowe wielu Polaków.... więcej»
Kredyt hipoteczny spłacamy przez długie lata. Stąd wybór oferty bankowej jest ważny. Wiele osób kieruje się wyłącznie niskim oprocentowaniem lub wybiera bank, który przyzna im najwyższą zdolność kredytową. Jest jednak wiele czynników, które w przyszłości ułatwią regularną spłatę rat. ... więcej»
 Największy grzech osób, którym brakuje na spłatę rat kredytu zaciągniętego na dom lub mieszkanie, to unikanie kontaktów z pracownikami banku. Wbrew pozorom są sposoby, żeby wyjść z opresji cało.  ... więcej»
Komisja Nadzoru Finansowego zmieniła zasady udzielania kredytów hipotecznych. Od przyszłego roku, każdy klient będzie musiał posiadać przynajmniej 5 proc. wkładu własnego. Jeżeli nie mamy oszczędności, a zależy nam na kupnie, musimy się spieszyć z wyborem oferty. ... więcej»
 Osoba starająca się o kredyt hipoteczny od nowego roku będzie musiała mieć spore oszczędności - co najmniej 5 procent wartości nieruchomości, a od 2017 roku aż 20 procent. Zmian będzie jednak więcej.... więcej»
Na rynku najmu trwa najgorętszy okres. Studenci intensywnie szukają mieszkań. Wielu robi to po raz pierwszy. Jak wybrać optymalną ofertę bez przykrych niespodzianek?  ... więcej»
Księga wieczysta jest dla nieruchomości, jak dowód osobisty dla człowieka. Taka księga zawiera informacje, komu i jakie przysługują prawa do budynku lub działki. Piszemy, co jeszcze znajduje się w dokumencie.... więcej»
 Klienci chcący kupić mieszkanie od dewelopera mogą wybierać spośród trzech kategorii. Mogą zakupić tzw. dziurę w ziemi, czyli dokonać transakcji przed rozpoczęciem budowy. Do wyboru są też mieszkania w budowie oraz już wybudowane, gotowe do odbioru.... więcej»
Zawyżony metraż, lepszy niż w rzeczywistości stan techniczny, niższe opłaty... To standardowe sposoby sprzedających mieszkania na podniesienie atrakcyjności lokalu. Zobacz, jak nie dać się nabrać.... więcej»
Zakup mieszkania to poważna decyzja, której zawsze towarzyszą wątpliwości i pytania. Jak więc przebrnąć przez gąszcz ofert i deweloperów? Jak pokazują badania najchętniej pytamy o opinie znajomych, którzy dokonali już zakupu. Na co ich zdaniem należy zwrócić uwagę? ... więcej»
 Rzadko kiedy właściciel sprzedając mieszkanie dostanie tyle, ile woła za nie na początku. Pierwsza cena, tzw. ofertowa, różni się od drugiej, tej transakcyjnej, z reguły o kilka, a czasem nawet kilkanaście procent.... więcej»